38 complete Mac mini's in de index, mediaan € 474 en mediaan 17,4 d in het aanbod. De M4 wint op de meeste maatstaven; de M1 is de goedkoopste instapper. Zo vergelijk je M1, M2, M4 en Intel op prijs, leeftijd, RAM, CPU en GPU.
De Mac mini is de kleinste manier om macOS te kopen — en de tweedehandsmarkt is klein genoeg om hem echt te ontleden. Deze pagina vergelijkt de generaties op prijs, leeftijd in het aanbod, RAM, CPU en GPU. Geen individuele advertenties, maar groepen met een mediaan en een n.
De M4 scoort het best op 4 van de 4 maatstaven: € 36,88/GB per GB RAM, € 48,28/1k per 1.000 CPU-punten, € 64,81/1k per 1.000 GPU-punten en 14,8 d mediaan in het aanbod. Op leeftijd is het verschil met de M1 (14,9 d) klein; op de drie waardemaatstaven is het verschil duidelijk.
De M4 is niet de goedkoopste: de M1 (€ 387) en Intel (€ 225) zijn goedkoper. Hij wint op de combinatie van prijs, rekenkracht, grafische kracht en leeftijd — niet op absolute prijs.
De index telt 38 complete Mac mini's met een vraagprijs. De mediaan is € 474; de midden-50% ligt tussen € 356–€ 650. De mediane leeftijd van het huidige aanbod is 17,4 d (midden-50% 11,4 d–23,6 d).
Dezelfde vraagprijs koopt een andere machine per generatie. De M1 is de betaalbare instapper, de M4 de nieuwste basis, de M4 Pro een ander budget. Intel is goedkoop, maar ouder.
| Type | n | Mediaan | Midden-50% | Leeftijd | RAM | Opslag | CPU | €/GB RAM | €/1k CPU |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| M1 | 8 | € 387 | € 328–€ 400 | 14,9 d | 8 GB | 384 GB | 7.700 pt | € 48,38/GB | € 50,26/1k |
| M2 | 7 | € 500 | € 474–€ 575 | 18,0 d | 12 GB | 384 GB | 9.700 pt | € 46,56/GB | € 51,55/1k |
| M2 Pro (indicatief) | 1 | € 1.500 | € 1.500–€ 1.500 | 3,0 d | 32 GB | 2.048 GB | 14.900 pt | € 46,88/GB | € 100,67/1k |
| M4 | 9 | € 700 | € 530–€ 750 | 14,8 d | 16 GB | 256 GB | 14.500 pt | € 36,88/GB | € 48,28/1k |
| M4 Pro | 3 | € 1.500 | € 1.472–€ 1.550 | 22,8 d | 24 GB | 512 GB | 21.900 pt | € 62,50/GB | € 68,49/1k |
| Intel | 10 | € 225 | € 188–€ 387 | 24,0 d | 32 GB | 192 GB | 4.500 pt | € 12,47/GB | € 77,78/1k |
De mediane leeftijd van het huidige aanbod is 17,4 d, met een midden-50% van 11,4 d–23,6 d. Dat is geen verkoopduur: het is hoe oud de advertenties zijn die nu nog live staan.
De verschillen tussen de generaties zijn klein en de groepen zijn klein. Toch is de richting bruikbaar: Intel-advertenties staan met mediaan 24,0 d het langst in het aanbod, M1 en M4 met 14,9 d en 14,8 d het kortst. Dat past bij een markt waarin de nieuwere Apple Silicon-modellen sneller van eigenaar wisselen.
We scoren Mac mini's op dezelfde drie assen als elke andere computer: geheugen, rekenkracht en grafische kracht. Apple Silicon heeft geen losse GPU; de GPU-punten komen uit de geïntegreerde chip. RAM is bij Apple niet upgradebaar, dus de configuratie die je koopt is de configuratie die je houdt.
| Type | n | Prijs | RAM €/GB | CPU €/1k | GPU €/1k | Leeftijd |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M1 | 8 | € 387 | € 48,38/GB | € 50,26/1k | € 90/1k | 14,9 d |
| M2 | 7 | € 500 | € 46,56/GB | € 51,55/1k | € 81,97/1k | 18,0 d |
| M2 Pro (n<3) | 1 | € 1.500 | € 46,88/GB | € 100,67/1k | € 120/1k | 3,0 d |
| M4 | 9 | € 700 | € 36,88/GB | € 48,28/1k | € 64,81/1k | 14,8 d |
| M4 Pro | 3 | € 1.500 | € 62,50/GB | € 68,49/1k | € 81,08/1k | 22,8 d |
| Intel | 10 | € 225 | € 12,47/GB DDR | € 77,78/1k | — | 24,0 d |
★ = beste waarde in die kolom (n≥3). RAM/€ vergelijkt alleen Apple Silicon; Intel-DDR is ouder en niet dezelfde geheugentechnologie.
| Type | Past bij | Let op |
|---|---|---|
| M1 · € 387 | Browsen, kantoor, lichte foto en video. | Vaak 8 GB; niet upgradebaar. Koop 16 GB als je veel tabbladen of Docker gebruikt. |
| M2 · € 500 | Wie iets meer ademruimte wil dan de M1, met dezelfde instapvorm. | De sprong ten opzichte van de M1 is kleiner dan de prijs soms suggereert. |
| M4 · € 700 beste keuze | De beste algemene keuze voor de komende jaren: 16 GB basis, moderne efficiëntie. | M4 Pro is een andere prijsklasse; vergelijk niet op dezelfde mediaan. |
| M4 Pro · € 1.500 | Zware video, 3D, veel VM's of een lange houdbaarheid. | Voor de meeste kopers is dit overkill; de basis-M4 is veel meer waar voor het geld. |
| Intel · € 225 | Budget, hobby, een tweede macOS-machine of een specifieke Intel-app. | Ouder macOS-ondersteuning, meer verbruik en een mindere prijs per CPU-punt. Alleen doen als de prijs klopt. |
De M2 Pro heeft in deze editie te weinig advertenties voor een betrouwbare mediaan. Hij staat daarom niet in de grafieken; in de tabel is hij met n<3 gemarkeerd.
Prijs: alle live, complete Mac mini-advertenties met een vraagprijs. We nemen de mediaan en de middelste 50%; vraagprijzen zijn geen verkoopprijzen.
Leeftijd: posted_at van de bron (2dehands) — de datum waarop de advertentie geplaatst is. Leeftijd = nu − posted_at, in dagen. We rapporteren de mediaan van het huidige aanbod. Dat is een proxy voor hoe lang ze te koop staan, geen verkoopduur: verkochte advertenties verdwijnen en jonge advertenties blijven over.
Specs: RAM, opslag, CPU en GPU komen uit de titel en de gestructureerde attributen. Onbekend blijft onbekend; we verzinnen geen spec om de grafiek voller te maken. De CPU/GPU-punten zijn een afgeronde index op basis van publieke PassMark- en Geekbench-scores.
Steekproef: de Mac mini-markt is klein. Groepen met n<3 zijn indicatief en staan niet in de grafieken. De cijfers worden dagelijks opnieuw opgebouwd.
Voor de meeste kopers de M4: mediaan € 700, met de beste prijs/kwaliteit op RAM, CPU en GPU en een van de kortste medianen in het aanbod. De M1 is de goedkoopste instapper (€ 387); de M4 Pro is alleen logisch voor zware workloads.
De mediaan van de 38 complete Mac mini's is € 474; de middelste 50% ligt tussen € 356–€ 650. Per generatie: M1 € 387, M2 € 500, M4 € 700, M4 Pro € 1.500 en Intel € 225.
De mediane leeftijd van het huidige aanbod is 17,4 d (midden-50% 11,4 d–23,6 d). Dat is de leeftijd van de live advertenties, niet de verkoopduur. Voor echte time-to-sale moet je listings van eerste indexering tot verwijdering volgen; dat doen we nog niet.
Intel is met een mediaan van € 225 het goedkoopst, maar je koopt een oudere machine: beperktere macOS-support, meer verbruik en minder rekenkracht per euro. Voor een budget- of hobby machine kan het, voor dagelijks werk is een M1 of M4 meestal de betere keuze.
8 GB is het minimum voor browsen en kantoor, 16 GB is comfortabel voor foto, video en veel tabbladen, 24 GB of meer is voor zware workflows. Bij Apple Silicon is RAM niet upgradebaar: koop meteen de configuratie die je nodig hebt.
We groeperen per generatie. Met 38 advertenties zou een puntenwolk vooral individuele advertenties en uitschieters tonen; een gegroepeerde mediaan met n is eerlijker en leesbaarder. Zoeken naar een concrete Mac mini kan via de zoekbalk of de agent.
Uit de live koopje.ai-index van tweedehandsadvertenties, dagelijks opnieuw opgebouwd. Prijzen zijn vraagprijzen. Benchmarks zijn een publieke, afgeronde index; de peildatum is 5 november 2026.